Forum Kuralları Sosyal Hesaplar Vip Klanlar Vip Üyelik (yeni)
clash of clans Seviye atlamak için gereksiz mesajlar atmayın.
Arama Yapmadan Konu Açmayın,Silinir.
Teşekkür için "Beğen" Butonunu Kullanın.devamı...
Facebook
Twitter
Sitemap & Rss
1923TÜRK
......
......
Tüm Bölümleri Görebilme
Online Sohbet ve Destek
Özel Bölümler , Özel Başlık Devamı...

Gönderen Konu: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...  (Okunma sayısı 92587 defa)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« : 17 Mayıs 2014, Cumartesi - 08:51 »
Arkadaşlar öncelikle forumda emeği geçen yöneticilere ve forumu güncel tutan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Forumdan çok bilgi alıp kendi tarzımı edindiğim tecrübeler sonunda keşfettim ve sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle temel stratejimden biraz bahsedip sonra detaylara giricem.

3. İşçiyi nasıl çabuk alırım?

Benim asıl hedefim 450 taş için 1250 kupa seviyesine ulaşmaktı yani 3. işçiyi almaktı.Bu yüzden 3 işçiye en hızlı ulaşma ve bu sürede maksimum gelişme sağlayan bi strateji üstüne yoğunlaştım.Yani 2.Seviyede sürekli saldırı yapıp 1250 kupaya çalışmak anlamsız.Aynı şekilde 1250 kupa için 6. yada 7. Seviyeyi beklemekte zaman kaybı.Asıl amaç 1250 kupayı alıp bu sürede köyü olabildiğince geliştirmek.Önemli olan saldırı gücünü arttırmak ve saldırıdan gelen ganimeti biriktirmek ve bunu koruyabilmek.Şimdi detaylarda bunu nasıl yaptığımı anlatıcam.

Yani ben bütün birimleri yükseltmeden köy binanızı yükseltmeyin düşüncesine karşıyım.Çünkü ne kadar yükseltirsek yükseltelim bi üst level illaki bizim köyümüzü yıkacak güçte olacaktır.3 ay aynı seviyede kalıp aynı birimleri geliştirmek ve savaşmak bi süre sonra ya nereye kadar sürecek dedirtiyor.O yüzden oyuna bağlılığın kopmaması için yeni birimleri açmak heyecan katıyor ve eğlence artıyor.Bu demek değildir ki hiç bir gelişme yapmadan üst seviye köy binasına geçin..

Şunu belirtmekte fayda var,dünya kadar para harcadığı halde top player listesinde ilk 10 sürekli değişiyor.Yani ben sağlam adımlarla gelip 1. olucam gibi bi düşünceyle yaklaşmayın oyunun tadını çıkarmaya bakın.

Vereceğim örneklerle düşüncemi daha iyi açıklayacağımı düşünüyorum ve başlıyorum..

1. Seviye

Bu seviye en basit seviyedir ve sadece 2 top savunmamız mevcut.
Savunmanın yanında 1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı ve bunların 1'er tane depoları mevcut.
Ayrıca 1 kışla ve 1 kampımız var.
Bu seviyede zaman geçirmeden köy binamızı 2. seviyeye yükseltiyoruz.(Taş harcamıyoruz)

2. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı,1 tane kışla,1 okçu kulesi ve 25 duvar.
Duvarları yükseltmeye çok gerek yok.Zaten deponuz küçük ve bi kaç saldırıda doldurabileceğiniz için duvarları yükseltmeyin.
Bu seviyede de çok fazla zaman kaybetmeden köy binamızı 3. seviyeye yükseltiyoruz.(Taş harcamıyoruz)

3. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı,1'er tane altın ve iksir deposu,1 tane ordu kampı,1 tane laboratuvar,25 duvar,
1 tane havan,2 tane bomba.

Bu seviyede biraz zaman harcayıp yükseltmelerinizi yapabilirsiniz çünkü önemli eklentilerin geldiği adam akıllı ilk yükseltme olarak bunu görüyorum.Kışlalarınızı yükselterek yeni savaşçılar açıp bu savaşçıları laboratuvar'da geliştirmeye bu seviyeden başlamanız lazım çünkü gelişrtirmeler çok faydalı oluyor.5 tane savaşçı yerine 1 tane savaşçı çıkarabileceğiniz seviyelere bu geliştirmeler sayesenide yükseliyoruz.

Duvarları 2. seviyeye yükseltip depoları duvarların arasında korumaya çalışın.(Duvarları 3. seviye yapmanıza gerek yok)

Ordu kampı 2 tane olduğu için saldırı gücünüz 2'ye katlanmış durumda.Bu yüzden gerekli altın ve iksir için saldırılardan daha çok ganimetle dönebiliyosunuz.O yüzden altın ve iksir toplayıcıları yükseltmeyle zaman kaybetmeyin bunun yerine saldırı yapın.

Yine bu seviyede gereğinden fazla zaman kaybetmeden yükseltiyoruz.(Taş harcamıyoruz)
3'ten 4'e yükselme süresi 1 gün olduğundan yapmadığınız savunma yükselmelerini bu sürede tek işçi ile tamamalayabilirsiniz.Yükseltmede bir birimi sonuna kadar yükseltip diğer birimi yükseltmeden bırakmak yerine biri yükselince diğerine geçecek şekilde yükseltmeniz daha faydalı olacaktır.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:2
altın ve iksir deposu:5
ordu kampı:3
laboratuvar:1
havan:1
top:4
okçu kulesi:3
duvarlar:2
kışla:5

4. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı,1 tane kışla,1 tane okçu kulesi,25 duvar,1 hava savunması,2 tane yaylı tuzak.

Bu seviyede hava savunmanızı hemen açmayın.Bunu 5.Seviyede açmanızı öneriyorum.Hem zaman kaybetmeyin hem altını buna harcamayın.Çünkü bu seviyede hava saldırısı pek görülen bişey değildir.Havanı ve duvarları yükseltmek daha mantıklı.Ayrıca bu seviyeye kadar mümkün olduğunca altın ve iksir toplayıcıları yükseltmeyin zaman kaybı olmasın.Depoyu yükseltmekte zarar yok.Çünkü bu olaylar 2 gün içinde olacağı için bu sürede asıl kazancınız saldırılardan gelen ganimet olacaktır.Bu aşamaya kadar önceliğiniz savunma ve depolarda olsun.

Havanı merkeze konuşlandırıp etrafına depoları yerleştirirseniz saldırılardan az hasarla kurtulursunuz.
Yine bu seviyede duvarı 3.seviyeye yükseltmenizi öneriyorum.Yani duvar seviyesi köy binası seviyesinden 1 eksik olacak şekilde ilerlemek atın kullanımı açısından optimum olanı.Eğer çok saldırı yapıp altını harcayacak yer bulamıyorsanız duvarlara altın harcayabilirsiniz.

Gerekli yükseltmeleri yaptıktan sonra bi üst seviyeye geçiyoruz.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:2
altın ve iksir deposu:7
ordu kampı:4
laboratuvar:2
havan:2
top:5
okçu kulesi:4
duvarlar:3
kışla:5
hava savunma:inşa etmeyin.

5. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı,1 tane ordu kampı,1 tane büyü fabrikası,1 tane top,1 tane okçu kulesi,25 duvar,2 bomba,1 sihirbaz kulesi,2 hava bombası.

Bu seviye önemlidir çünkü sihirbaz kulesi açılıyor.Havan gibi toplu zarar verdiği ve kendine yakından saldıran birimleride yok edebildiği için çok çok öenmli bir birimdir.Bu birimlerin nasıl faydalı yerleştirileceğini forumdaki konulardan bulabilirsiniz.

Ayrıca bu seviyede depoları ve toplayıcıları son seviyelerine kadar yükseltmenizi öneriyorum çünkü bu seviyeden sonra yükseltmeler ciddi zaman alıyor ve yavaştan yükseltme maliyetleri karşılanması ve biriktirmesi zor seviyelere doğru yükseliyor.

Bu seviyede önceki yükseltmede kurmanızı önermediğim hava savunmasını kurmanızı öneriyorum.Çünkü bu seviye sizin 1250 kupa kasmak için ideal seviyeniz olacak ve kısa sürede altınınız ve iksiriniz birikecek.Biriken bu altın ve iksiri koruma önemi artacak.Ayrıca bunları yükseltme süresince kullanamayacağınız birimler(top,havan gibi) yerine ordu kampları ve duvara harcamanızı öneririm.

Peki 1250 kupaya nasıl ulaşıcaz.Her saldırıda 25 kupa alıp bi sonraki saldırıyı beklerken 15-20 kupa kaybederek bu iş olmaz.
Bu seviyede olmasını önerdiğim kışla seviyesi 5.seviye yani duvar yıkıcının açıldığı seviye.Çünkü yükselme süresi ve çıkardığı birimin kullanılırlığı ve savaşçı kilidinin açılmasıyla yükselmeside mümkün olması açısından önemli bi seviye.Ordu kampı seviyesi ise 4.seviye yani toplamda 120 askerinizin olacağı bi büyüklük yeterli.Yapmanız gereken ise köy binanız 5. seviye olana kadar laboratuvarı 3. seviye yapıyoruz ve okçuyu 3. seviyeye çıkarıyoruz.Sonra kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği,özellikle akşam saatlerinde kendinize 2 veya 4 saat ayırıyorsunuz.Kışlalarınızı 2 saatliğine(yetmezse 4 saatte olabilir) 4 kat hızlandırıp sürekli okçu basıyorsunuz arkadaşlar.Kışla kapasitesi kadar sürekli okçu basıyorsunuz.Kamplar dolu olsada siz basmaya devam edin.Siz savaşta asker bastığınız anda kuyrukta bekleyen askerler üretilmeye devam edecek ve bu 4 kat hızlı olacaktır.Yine önerdiğim saldırı şekli ise okçuları köyün etrafını saracak şekilde konuşlandırmanız.Bu şekilde %50 yıkım yaptığınız anda en az 1 yıldız ve köyün durmuna göre 5 kupa alırsınız.Şanslıysanız köy binasını da yıkarsanız 10 kupa eder ve düşük seviye köyleri %100 yıkarsanız 15 kupa alırsınız.Bu işlemi 3 dk'da bir yapabilirsiniz hızlandırma işlemiyle beraber.Ayrıca bazen öyle köyler görürsünüz ki kupa kaybını göze alıp sadece ganimet alıp çıkmayı düşünebilirsiniz.Mesela uzun süre altın ve iksir toplayıcılarında ganimet birikmiş köylerden hatrı sayılır ganimet toplayabilirsiniz.O yüzden hem 1250kupa(450 taş) hem ganimet olarak size kısa sürede geri dönüşü olacak bu yönetimi tavsiye ediyorum.Bu olay 1 hafta içinde olabilecek bi durum eğer yükseltmeleri ardı ardına yaparsanız.Yani işçilerinizi boşuna bekletmezseniz 1-2 hafta içinde olabilecek bişey.2.Haftadan itibaren 3 işçiye sahip olmak gerçekten oyunu hızlandırıyor.Bunu yapmak çok önemli.O yüzden tüm birimlerin yükselmesini beklemek çok zaman alacağı için benim önerim yukarda yazdığım şekilde.Karşı çıkan kendi görüşünün daha doğru olduğunu düşünenler olacaktır saygı duyuyorum.

4.seviye köy binasında da 1250 kupa alınabilir ancak maks. 80 askerle saldırabileceğinizi ve bunun sadece köy binası dışarda kalmış köylere saldırarak yapabileceğinizi hatırlatırım.Buda az bi kupa getirecektir.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:8
altın ve iksir deposu:9
ordu kampı:5
laboratuvar:3
havan:2(yeterli ganimet toplayabildiyseniz 3 te olabilir)
top:6
okçu kulesi:5
duvarlar:4
kışla:5
hava savunma:1

5.seviyede 3. işçiyi aldıktan sonra birikmiş ganimeti kullanarak 6. seviyeye geçiyoruz.

6. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1'er tane altın madeni ve iksir toplayıcı,25 duvar,1 tane havan,2 tane yaylı tuzak,1 tane sihirbaz kulesi,1 tane dev bomba.
Bu seviyede altın ve iksir toplayıcılarla depoları son seviye yapmanızı öneriyorum.Tabi kışlalar hep son seviyede olmasında fayda var çünkü 15 kişilik savaşçı artışı çok önemlidir.Ancak 6. seviyede 3 günlük yükseltme sonucunda 1 ordu kampından 5 kişilik artış sağlamak yerine 7. seviyeye çıkıp 2 gün içinde 45 kişilik 4. orduyu kurmak hem daha az maliyetli hem daha kısa zamanda oluyor.
 
Sihirbaz kulesini inşa edin ama yükseltmesi için altın harcamayın bu altını köy yükseltmesinde kullanın.Çünkü 7. seviye köy binası sizin amatörlükten yarı profesyonelliğe adım attığınız ilk seviyedir.6. seviyede bahsettiğim yükseltmeleri yapıp fazla zaman kaybetmeden yeni birimleri açın va önce sayıyı arttırıp sonra geliştirin.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:10
altın ve iksir deposu:10
ordu kampı:5'te kaıln 7. seviyede yenisini açarsınız.Sonra yükseltirsiniz.
laboratuvar:4(okçu,dev ve duvar yıkıcıyı 3. seviye yapmak için)
havan:3(önceden 3 yaptıysanız bu seviye şimdilik yeterli yükseltmek yerine 7. seviyeye geçip yenisini inşa edin)
top:6 yeterli
okçu kulesi:6
duvarlar:5
kışla:7 yapılabilir (sihirbaz önemli bi saldırı birimi)
hava savunma:2

7. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1 tane kara iksir deposu,1 tane izbe kışla,1 tane kışla,1 tane ordu kampı,Barbar Kral,2 tane top,1 tane okçu kulesi,50 tane duvar,1 tane havan,2 tane bomba,1 tane hava savunması,1 tane dev bomba,1 tane güdümlü hava mayını,2 tane gizli tesla.
Arkadaşlar gördüğünüz gibi hem savunma hem saldırı gücünün ciddi artış gösterdiği bu seviye bana göre 6. seviyeyi tamamen yükseltmekten daha faydalı.Oyuna yeni bir heyecan ve bakış açısı geliyor.ilk Hero Barbar Kral bu seviyede kullanılabilir oluyor.Tabi bu anında mümkün olmuyor bunun için biraz zaman gerekiyor ancak değiyor.7.seviyede ilk defa tüm savunmamız tamamen duvarla kaplanılabilir oluyor ve ordu kampı ve kışla sayısı 4 oluyor.Hem üretim hızı hem kapasite artıyor.200 kişilk ordunuz ilk defa bu seviyede oluyor ve bu inanılmaz bi etki sağlıyor saldırılarda.Olması gereken buymuş diyosunuz.Bu seviyede önerdiğim şeyler anında yeni savunma birimlerini açmak ve makul yükseltmeleri anında yapmak.Mesela toplar,hava savunması,havan ve okçu kulesini anında yükseltmeniz lazım.Ayrıca duvarlarıda yükseltmeniz gerekiyor yavaştan.Teslaları üretip bekleyebilirsiniz çünkü yükseltme maliyeti ve getirisi açısından çok fark yok ilk seviyede.Bunun yerine 8. seviyeye yükselip 3. teslayı çıkarmak daha mantıklı.1. seviye teslanın hasar gücü 34,1250000 altına yükseltmesi 4 gün sürüyor ve getirisi hasar gücünde 6 birim artış.Bunun yerine 3. teslayı 1000000 altına 2 gün içinde 34 hasar gücü daha mantıklı geliyor.Yine bu seviyede tavsiyem 7. seviye olur olmaz yeni savunma birimlerinin çıkarılmasından sonra kara iksir deposunu inşa etmek.Çünkü savaşlarda kazandığınız kara iksirler yavaştan birikmeye başlıyor ve Barbar Kral için adım adım ilerliyoruz.Ayrıca Barbar Kral için taş harcamamanızı öneriyorum çünkü Barbar Kral her savaşta gerekli olmuyor.Elinizde bulunduracağınız bi güç olarak tutuyosunuz hep.Çünkü savaşta ölünce yeniden kullanmak için 60 dk beklemek gerekiyor.3 dk içinde alacağınız savaşı Barbar Kral kullanarak 1 dk içinde alabilirsiniz ancak Barbar Kral ölürse sonraki savaşınıza 1 saat sonrasına hazır olacak.O yüzden sürekli değilde gerektiğinde kullanacağınız bi birim için taş harcamamanızı tavsiye ederim.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:11
altın ve iksir deposu:11
ordu kampı:6 (200 kişilik ordu)
laboratuvar:5(okçu,dev ve duvar yıkıcıyı 4. seviye yapmak için ayrıca şifacı ve sihirbaz için,balona dokunmayın çok fark etmiyor)
havan:4 yada 5 altın durumuna göre
top:7 yeterli
okçu kulesi:8
duvarlar:6
kışla:8 yapılabilir (şifacı için)
hava savunma:3 yada 4

Bunları sağladıktan sonra çok zaman harcamadan 8. seviyeye yükseltip kara iksir sondasını 3. hava savunmasını ve sihirbaz kulesini açıyoruz.Bunlar savunma ve üretim açısından çok önemli çünkü.

8. Seviye

Bu seviyede yeni eklenen birimler şunlar;
1 tane kara iksir sondası,1'er tane altın ve iksir deposu,1 tane izbe kışla,1 tane okçu kulesi,50 tane duvar,1 tane hava savunması,2 tane yaylı tuzak,1 tane sihirbaz kulesi,1 tane dev bomba,2 tane hava bombası,1 tane güdümlü hava mayını,1 tane gizli tesla.

Burada ilk yapılması gereken savunma birimlerini inşa etmek ardından kara iksir sondasını 3. seviyeye yükseltmek.Bu şekilde Barbar krala 7. seviyede sahip olamadıysanız 8. seviyede sahip olacaksınız.Ben 7. de sahip olup 2 kez yükseltme yaptım 8. seviyede.

Önerdiğim birim seviyeleri şunlar;

altın ve iksir toplayıcılar:11
altın ve iksir deposu:11
ordu kampı:6 (200 kişilik ordu)
laboratuvar:6
havan:5 yada 6
top:9
okçu kulesi:9
duvarlar:6'da kalmanız altın açısından önemli.6 ile 7 arasında çok fark yok.ikisi için gerekli duvar yıkıcı sayısı aynı.
kışla:8'de kalabilirsiniz.Ejderha ve pekka çok kullanılan birimler değil.Daha doğrusu maliyeti yüksek üretim süresi fazla.Kupa kasarken lazım olabilir.Ancak köy binası 10 olduktan sonra düşünülebilir.
hava savunma:5 yada 6

Ben bu strateji ile 5 ayda köy binamı 4 gün sonra 9. seviye yapıyorum ve birimlerim size önerdiğim seviyede.

Eklemek istediğim bi taktik var işinize yarar umarım.Diyelimki ordu kamplarınız dolu ve siz bi süre oynamayacaksınız.Oyundan çıkarken kışlalarda alabildiğince duvar yıkıcıyı sıraya ekleyip yaklaşık bi 520k iksiri koruma altına almış olursunuz.Tabi kışlanıza ve duvar yıkıcı maliyetine göre değişir.Aynı durum kamplar doluyken izbe kışlada cadı üretmek için de geçerli.Yani en az yere en fazla iksir harcanacak şekilde düşünmeniz lazım.kapladığı yer/iksir maliyeti oranı en düşük olan lazım.Bu oran 0,034 ile en düşük cadıdadır.Aynı şekilde normal kışlada ise 0,00057 ile duvar yıkıcıdadır.


Düşüncemi bir örnekle açıklayacak olursam daha faydalı olacağını düşünüyorum.Örneğin köy binam 6. seviyedeyken ordu kamplarını 5. seviyeden 6'ya çıkartıp her biri için 3 gün ve her biri için 750k iksir harcayıp toplamda 15 kişilik artış sağlamak yerine köy binasını 7. seviye yaptıktan sonra yeni açılan 4. ordu kampını 1. seviyeden 5. seviyeye 1 buçuk gün içinde toplamda 360k harcayarak 45 kişilk bir artış sağladım.Aynı mantığı savunma binaları içinde yaptım.Ayrıca kupa kasma gibi derdim olmadığı için köy binamı dışarı koyuyorum ve kupa seviyemi 1000-1200 arası tutuyorum.Bu arada sürekli 1250 kupa için savaşanlar olduğu için 10 tane okçuyla benden 5 kupa alıp gidiyor bana kalkan sağlıyor.10 saldırıdan en fazla 2 tanesi ganimet için saldırıyor.Buda zaten olağan bi durum.Hiç ganimet çaldırmasak saldrıma ihtiyacı olmaz böyle oluncada oyunun tadı kalmaz.O yüzden tüm birimleri yükseltmeden köy binası yükselmez düşüncesine katılmayıp aksine tam tersini düşünüyorum.Tüm birimleri yükselterek seviye atlamak zaman kaybıdır.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2015, Cumartesi - 02:15 Gönderen: ugrtrkgvn56 »

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen 23 Kullanıcı: ibocoban (09 Nisan 2016, Cumartesi - 13:51), Akreq (22 Şubat 2016, Pazartesi - 15:56), Adrenalin2015 (16 Ağustos 2015, Pazar - 14:30), Thanatos12 (03 Mayıs 2015, Pazar - 08:14), cest (30 Ocak 2015, Cuma - 14:02), uabh34 (21 Ocak 2015, Çarşamba - 20:36), Recep Yusuf (04 Ocak 2015, Pazar - 16:09), cxcxcx1122 (13 Aralık 2014, Cumartesi - 14:12), ultrAslanOzZzY (05 Aralık 2014, Cuma - 13:51), Egecan09 (28 Ekim 2014, Salı - 18:29), billycim (14 Ekim 2014, Salı - 08:07), (11 Ekim 2014, Cumartesi - 00:03), Higgs (07 Eylül 2014, Pazar - 03:52), @rif (03 Eylül 2014, Çarşamba - 18:14), Turkoglumustafa (14 Ağustos 2014, Perşembe - 17:51), chAsEEr (27 Temmuz 2014, Pazar - 01:20), angelgame (18 Temmuz 2014, Cuma - 10:03), Supra44 (08 Temmuz 2014, Salı - 04:07), mahmut54 (05 Temmuz 2014, Cumartesi - 02:10), ifrit35 (01 Temmuz 2014, Salı - 08:35), LieLife (17 Haziran 2014, Salı - 19:14), Champion_GS (01 Haziran 2014, Pazar - 14:20), 4Maximus (18 Mayıs 2014, Pazar - 15:30)

Çevrimdışı mtin.gven

 • 20.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 57
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 17 Mesajı Toplam
  33 Kere Beğenildi
 • COC Nick : Metin
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2014, Cumartesi - 11:20 »
son cumlelerde duvar yıkıcı basmak gayet iyi bi fikir eyvallah deneyeceğim:))


mtin.gven 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: BySonmeztr (01 Mayıs 2016, Pazar - 17:24), ultrAslanOzZzY (05 Aralık 2014, Cuma - 13:51), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:02)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2014, Cumartesi - 13:29 »
Hocam savaşa giderken iptal etmeyi unutma üretimleri Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı Celk273

 • 17.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 50
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 14 Mesajı Toplam
  23 Kere Beğenildi
 • COC Nick : P0pil1adam
 • Klanım : SON OSMANLILAR
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2014, Cumartesi - 14:19 »
Sen bu oyunu cok yanlış anlamışsn kardeşş🙊


Celk273 'nin Mesajlarını Beğenen 6 Kullanıcı: BySonmeztr (01 Mayıs 2016, Pazar - 17:24), PhyLLiS (13 Ağustos 2015, Perşembe - 14:23), Dorukhan (09 Mayıs 2015, Cumartesi - 22:00), ferhat46 (29 Nisan 2015, Çarşamba - 22:26), Speedyy (03 Ocak 2015, Cumartesi - 04:21), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2014, Cumartesi - 14:38 »
Ben sadece oyunu kalıplara oturtmanın yanlış olduğunu düşüyorum :)yükseltmeleri son seviye yapıp yükselsende zaten saldırı alıyosun ve yine kupa ve ganimet kaybediyosun,ne değişti?

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı Celk273

 • 17.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 50
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 14 Mesajı Toplam
  23 Kere Beğenildi
 • COC Nick : P0pil1adam
 • Klanım : SON OSMANLILAR
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2014, Pazar - 02:27 »
Tamam şöyle düşün,6-7 duvarla 9 veya 10.köy seviyesine
Cıktıgını ve savunmanında berbat oldgunu,ne zevk alırsın ne heyecan:) bu nedenle oyunu bırakan var ,duvar yapmadan gectihi ıcın ya da savunmasını yükseltmeden köy binasını yükselttigi için? Oyunun mantığı ,yanı parasız oynayanlar ıcın söylüyorm,oynun mantıgı fulleyerek gitmektir.


Celk273 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2014, Pazar - 03:31 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Tamam şöyle düşün,6-7 duvarla 9 veya 10.köy seviyesine
Cıktıgını ve savunmanında berbat oldgunu,ne zevk alırsın ne heyecan:) bu nedenle oyunu bırakan var ,duvar yapmadan gectihi ıcın ya da savunmasını yükseltmeden köy binasını yükselttigi için? Oyunun mantığı ,yanı parasız oynayanlar ıcın söylüyorm,oynun mantıgı fulleyerek gitmektir.
Bence sen yazdıklarımı yanlış yorumlamışsın :)Ben duvarı 6-7 de bırakıp th10 yapın demedim ki.TH9'a çıkarken 6-7 de bırakın dedim.Bunlarıda kafadan değer yazmadım,sitede hangi duvar için kaç duvar yıkıcı lazım ona göre yorumladım.Eğer 8. seviye köyde duvarı da 8. seviye yaparsan 225 duvar var her biri için 500k altın demek depoları 19 kez fulleyip duvara harcamak demek.Bu bana mantıklı gelmiyor sen yükseltirsen saygı duyarım sadece.Ayrıca savunmayı berbat bırakın demedim..Sen kalıba oturttuğun için oyunu 1-2 seviye düşük savunmayla köyü yükseltince sana göre berbat geliyor.Yazdığım  savunma seviyelerini okumanı tavsiye ediyorum..Sen yazdığım şu seviyeye berbat diyosan tamam ben bu oyunu bilmiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

"altın ve iksir toplayıcılar:11
altın ve iksir deposu:11
ordu kampı:6 (200 kişilik ordu)
laboratuvar:6
havan:6 yada 7
top:9
okçu kulesi:9
duvarlar:6'da kalmanız altın açısından önemli.6 ile 7 arasında çok fark yok.ikisi için gerekli duvar yıkıcı sayısı aynı.
kışla:8'de kalabilirsiniz.Ejderha ve pekka çok kullanılan birimler değil.Daha doğrusu maliyeti yüksek üretim süresi fazla.Kupa kasarken lazım olabilir.Ancak köy binası 10 olduktan sonra düşünülebilir.
hava savunma:5 yada 6
"

Lütfen hangi seviye duvar için hangi duvar yıkıcı gerekli ona bi bak sonra duvarları yükseltirsin..
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben 7. seviyeden 8. seviye yapıcam adam fazladan 1 tane duvar yıkıcı gönderip patlatacak benim o kadar uğraşım boşa gidecek.Bu yüzden duvarlar diğer yükseltmelerimi engellemeyecek şekilde arada altın birikip harcayacak yer bulamazsam yaparım.Savunma ve binaların yükselmesi tamamlandıktan sonra tamamen duvarlara yönelirim.Bence olması gereken budur.Duvarları son seviye yapıp adamın fazladan bi birimle benim tüm emeğimi ezmesi boşa zaman harcamışlık olur.

Edit:Ben bu düşüncemi 4. seviye duvar yıkıcı için yazdım.6. ve 7. seviye duvar için 2 tane 4. seviye duvar yıkıcı lazımken 8. seviye duvar için 3 tane gerekiyor.Eğer adamın elinde 5. seviye duvar yıkıcı varsa 6-7-8. seviye duvarlar için 2 tane duvar yıkıcı gerekiyor yani duvarın seviyesi 6 da olsa 8 de olsa 2 tane 5. seviye duvar yıkıcı ile yıkılıyor.Bimem anlatabildim mi..
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2014, Pazar - 04:02 Gönderen: ugrtrkgvn56 »

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: ultrAslanOzZzY (05 Aralık 2014, Cuma - 13:52), Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03), Maçkalı (31 Ağustos 2014, Pazar - 00:07), 4Maximus (18 Mayıs 2014, Pazar - 15:30)

Çevrimdışı 4Maximus

 • 2.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 5
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 1 Mesajı Toplam
  2 Kere Beğenildi
 • COC Nick : Maximus
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2014, Pazar - 15:30 »
Çok faydalı bi paylaşım olmuş eline emeğine sağlık kardeş, söylediklerin gayet mantıklı.


4Maximus 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2014, Pazar - 17:38 »
Rica ederim ;)Maksat farklı stratejilerin de var olduğunu göstermek.

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03), Maçkalı (31 Ağustos 2014, Pazar - 00:07)

Çevrimdışı mtin.gven

 • 20.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 57
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 17 Mesajı Toplam
  33 Kere Beğenildi
 • COC Nick : Metin
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2014, Pazar - 18:43 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Rica ederim ;)Maksat farklı stratejilerin de var olduğunu göstermek.
Aynen burada farklı düşünceler var bu oyun tek mantikla ilerlemez :-)


mtin.gven 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı Celk273

 • 17.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 50
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 14 Mesajı Toplam
  23 Kere Beğenildi
 • COC Nick : P0pil1adam
 • Klanım : SON OSMANLILAR
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2014, Pazartesi - 00:31 »
Benim söylemek istediğim şey,8.köydeyken 8 yapmak dhaa mantıklı çünkü,8.köyde üst köylerden aldıgın ganimey artıyor kendı seviyenden aldıgın ganimet artıyor,köyün 9 .seviyedeykrm duvarlarını 6 veya 7 de bırakmış oldgunu varsayarak konuşuyorm,ganimet bulman daha zorlaşacagı için 8 de 8 duvar yapman daha mantıklı,kime sorarsan sor bu oyunu farm oynayan kiişiler senın mantıksız düşündgnü söyler,duvar için konuşuyorm yanlş anlaşılmasın,he oyunu 2 3 ay oynayp bırakıcalsan duvarları yapmasanda olur aynen🙊🙊🙊


Celk273 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: ahmetlefke (04 Şubat 2015, Çarşamba - 17:11), Speedyy (03 Ocak 2015, Cumartesi - 04:22), Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı ugrtrkgvn56

 • 19.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 54
 • Rep Puanı : 7
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Clash of Clans
 • 24 Mesajı Toplam
  57 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ugrtrkgvn56/ugrtrkgvn/ugrtrkgvn568/ugurt56
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2014, Pazartesi - 02:49 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Benim söylemek istediğim şey,8.köydeyken 8 yapmak dhaa mantıklı çünkü,8.köyde üst köylerden aldıgın ganimey artıyor kendı seviyenden aldıgın ganimet artıyor,köyün 9 .seviyedeykrm duvarlarını 6 veya 7 de bırakmış oldgunu varsayarak konuşuyorm,ganimet bulman daha zorlaşacagı için 8 de 8 duvar yapman daha mantıklı,kime sorarsan sor bu oyunu farm oynayan kiişiler senın mantıksız düşündgnü söyler,duvar için konuşuyorm yanlş anlaşılmasın,he oyunu 2 3 ay oynayp bırakıcalsan duvarları yapmasanda olur aynen🙊🙊🙊

Herkesin hayata bakışı bir olmayacağı gibi oyuna bakışıda bir olmaz.Sen yükselttiğin duvarların arkasında kalmışsın.Gerçek hayattan kopmuşsun anlaşılan.Benim bu oyuna tüm yükseltmeleri yapıpta öyle yükseleyim diye ayırabileceğim zamanım yok.Mantıklı ölçüde yükseltmelerimi yaparım,işin matematiğini ve optimizasyonunu yaparım ona göre oynarım.Eğer oyuna ayırabileceğim zamanım fazla olsa zaten fazla fazla altın birikir ve illaki duvarı yükseltirim.Ama hafta içi akşam işten geldikten sonra bu oyuna ayırdığım 1,2 saatle 5 ayda 8. seviyeye gelebilene helal olsun derim sadece.3 ay sonra bırakacak adam böyle bi konu açmaz zaten.Bunu anlamış olman gerekirdi.Neyse sen söylediklerime gözünü kapatıp öyle bakıyosun.Sana üstteki mesajımda işin matematiğini anlatan yorum yazdım ama anlamamışsın.

En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır.

K.Atatürk

ugrtrkgvn56 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Midas (17 Kasım 2014, Pazartesi - 21:18), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı Celk273

 • 17.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 50
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 14 Mesajı Toplam
  23 Kere Beğenildi
 • COC Nick : P0pil1adam
 • Klanım : SON OSMANLILAR
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2014, Pazartesi - 03:41 »
Tamam sen haklısın ben anlamadım:)


Celk273 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)

Çevrimdışı beastmaster

 • 26.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 83
 • Rep Puanı : 3
 • Cinsiyet: Bay
 • Clash of Clans
 • 19 Mesajı Toplam
  43 Kere Beğenildi
 • COC Nick : ismail
 • Klanım : 1923TÜRK-1923TÜRK5
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2014, Pazartesi - 21:04 »
Eline sağlık güzel ve faydalı olacağını düşündüğüm bir konu olmuş. Bir noktaya kadar büyük oranda aynı yolu izlemişiz zaten ikimiz de. Ben de 7 seviyeye kadar senin yazdığın yoldan gitmiştim. Hele ki 6. seviyede vakit kaybetmemek gerekli olduğu fikrine tamamen katılıyorum. Ben 7. seviyeye gelmemiştim daha 3. işçiyi aldığımda ve 1250 ile almadım. Diğer görevler ve etraftan toplananlar ile almıştım. 4. işçiyi 7 seviyenin sonlarına doğru x topu cehennem kulesi vs görevler ve 1250 nin katkısıyla almıştım. Eğer ki taşları boşyere harcamazsanız bu şekilde sizin kolaylıkla alabileceğinizi düşünüyorum. Ama 7 seviyeden sonra izlediğimiz yollar ve benim önereceğim yollar değişkenlik gösteriyor.

Ben 7. seviyeden itibaren artık savunmaların tamamen son seviyeye çıkarılarak adım adım ilerlenmesi taraftarıyım şahsen. Eninde sonunda bu savunmaların ve binaların yükseltilmesi gerekiyor zaten yani yükselteceğiz. Bu seviyeler güzel ganimetlerin olduğu seviyeler oluyor. 8 ve 9 da dahil buna. Yükseltmeyerek maliyetleri üst üste bindirmek ileriki seviyelerde yük olmaktan başka birşey olmuyor. Yükseltmeden gelenlerde genellikle bunu gördüm ben.

Belki alt seviyelerde savunmalar yükselmese pek farketmiyor ama ileride bina yükseltmeleri için maliyetler artıyor ve depolarda muhakkak biriktirmek gerekiyor yükseltebilmek için. Savunmaların yeterli olmadığı zaman da depolarını saldırılarda büyük oranda kaptırmak insanın canını sıkıyor açıkçası. Bu nedenle 7. seviye itibariyle savunmaları tamamen yükselterek seviye atlamak önemli oluyor.

Ha bunu derken de duvar konusunda sana nispeten hak vermiyor değilim. Yani duvar için hususi zaman harcamamak ev işçileri sırf duvar yapmak için boş yatırmamak gerekiyor . Şahsen kendi adıma konuşacak olursam 7. seviyede ana binayı yükseltmeye yakın başlamıştım ve 8 olana kadar surlarımın hepsini mor (7 seviye) yapmıştım. 8. seviye bina ile birlikte surlara dokunmak için pek bir vaktim olmadı genellikle binalarla ilgilendim ki bu seviye biraz uzun sürecektir bina geliştirme sürelerinin uzaması ve birçok savunmanın iki seviye birden geliştirilmesi sebebiyle. Bunlarla uğraşırken belki 25 suru bile ancak çekebilmiştim kara kuru kafa (8 seviye) sura.

9 un son bölümleriyle birlikte kupa kasarak ustaya çıktım ve 5. işçiyi de alabildim. Ana binayı yükseltirken son seviyeye gelmesini beklemediğim tek savunma birimi teslalardı. Doğal olarak da TH10 seviye yapmadan evvel TH9 un son bölümü tamamen teslaları yükseltmeye kaldı benim gelişimimde.  Bir bakıma benim için iyi de oldu. Nitekim teslaların maliyeti az ve süresi uzun olduğu için onların gelişmesini sürekli erteledim ama TH10 olmadan evvel de yapmak istemiştim. Bu dönemde onları geliştirirken geçen süre içerisinde kalan surlarımı da (TH8 de geliştirdiğim 25 tanesi haricinde kalanları. Çünkü sonrasında hiç sur yükseltememiştim) 8 seviye kara kuru kafaya çektim hatta üzerine de bir 60 tanesi kadarını 9. seviyeye çekebildim ve şu günlerde TH10 olmama birkaç günlük vakit kaldı.

Kısacası surları yükseltmek için işçileri boşta yatırmayarak altınları harcayacak yer bulunamadığı takdirde yüseltme fikrine katılmakla birlikte savunmaların da ana bina seviyesinin izin verdiği ölçüde son seviyeye çekilmesi fikrini benimsiyorum.


beastmaster 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: gold_star (09 Mart 2015, Pazartesi - 09:05), Musti3418 (07 Aralık 2014, Pazar - 23:14), Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03), ifrit35 (01 Temmuz 2014, Salı - 08:37)

Çevrimdışı GamexMert

 • 38.Seviye Üye
 • *
 • İleti: 130
 • Rep Puanı : 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Durumum:
 • Gamex ;) Hedef: 1923TÜRK
 • 10 Mesajı Toplam
  14 Kere Beğenildi
 • COC Nick : Gamex
 • Klanım : Vizkozite
Ynt: 0'dan 9'a kendi köy binamın gelişim süreci...
« Yanıtla #14 : 01 Haziran 2014, Pazar - 03:01 »
Teşekkürler

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GamexMert 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Anar (18 Kasım 2014, Salı - 15:59), Forget (19 Eylül 2014, Cuma - 11:03)